14 kwietnia, 2024
AktualnościNa sygnale

Nowe motocykle kościańskiej policji

Do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie trafiły dwa nowe motocykle. Kierowcy, którzy lubią mocniej wcisnąć pedał gazu nie mogą czuć się bezkarnie. Od dziś na drogach powiatu można spotkać motocykle marki BMW R 1250RT w nowej kolorystyce.

Nowe motocykle, które od dziś można spotkać na drogach powiatu kościańskiego to przystosowane do wymogów policji BMW R1250 RT. Jednoosobowa wersja, gdzie miejsce pasażera zastąpił kufer z centralą radiową. Z przodu i z tyłu zostały wyposażone w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania. Jednoślady posiadają dwucylindrowe 134konne silniki o pojemności 1254cm3, które skutecznie rozpędzą motocykl. Używane będą przez policjantów wydziału ruchu drogowego, które pozwoli im na szybkie dotarcie na miejsce interwencji lub zdarzenia drogowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą motocykli są nowe barwy policyjnych pojazdów. Oprócz niebieskich elementów odblaskowych, zostały uzupełnione dodatkowo o kolor żółty. Są one pierwszymi pojazdami w jednostce w nowym oznakowaniu.

Nowe motocykle BMW są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.