25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

O 73km/h za dużo

Kolejny dzień i kolejny nieodpowiedzialny kierowca na drodze. Tym razem policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący poruszał się w terenie zabudowanym 123km/h.

Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości pojazdów w miejscowości Jerka na ul. Śremskiej gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Około godziny 11:00 zauważyli szybko poruszający się pojazd marki BMW. Gdy dokonali pomiaru prędkości policyjny radar wskazał prędkość 123km/h, czyli o 73km/h da dużo. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 35-letni mieszkaniec powiatu śremskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł oraz nałożone zostało 10 punktów karnych.

Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo, narażając życie i zdrowie nie tylko swoje lecz również innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że od 17 września zacznie obowiązywać tzw. recydywa oraz podwójne stawki mandatów karnych. Według nowego taryfikatora na kierowcę nałożone byłoby 15 punktów karnych a w przypadku recydywy otrzymałby mandat karny w wysokości 5000zł.