24 lipca, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału

„Pomagamy i chronimy” to motto, którym podczas codziennej służby kierują się policjanci. Funkcjonariusze kościańskiej grupy „speed” patrolujący ulice potwierdzili, że nie tylko egzekwują przestrzegania prawa, lecz również chronią i udzielają pomocy w każdej nieoczekiwanej sytuacji, na którą muszą być zawsze gotowi. Doświadczenie oraz wcześniejsze przebyte szkolenia pozwoliły na prawidłową ocenę sytuacji oraz szybką reakcję.

Dziś około godziny 10:00 funkcjonariusze kościańskiej drogówki sierż. sztab. Mateusz Korytowski oraz sierż. sztab. Krystian Włodarkiewicz działający w grupie „SPEED” patrolowali ulice Kościana. W trakcie kontroli ulicy Łąkowej zauważyli na chodniku starszego mężczyznę opierającego się o słup oraz trzymającego się za klatkę piersiową w okolicy serca, a po chwili osuwającego się na kolana. Policjanci natychmiast zareagowali, podjechali do mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Starszy mężczyzna powiedział, że źle się czuje, nie może złapać oddechu i odczuwa silny ból w klatce piersiowej. Przybyły na miejsce lekarz karetki pogotowia stwierdził u mężczyzny problemy kardiologiczne. 65-latek został przetransportowany do szpitala gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Mamy nadzieję, że sytuacja zakończy się szczęśliwie i mężczyzna uzyskał na czas fachową pomoc medyczną a jego życiu nic już nie zagraża.