25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomocSport

Wielowiejskie dożynki dla Wiktora w Robaczynie

Przedstawiamy zaproszenie na imprezę będącą jednocześnie akcją pomocy dla Wiktorka Ratajczaka

10 września o godzinie 14:00 w Robaczynie rozpoczną się wielowiejskie dożynki, na które zapraszają: prezes OSP Robaczyn oraz sołtysi miejscowości Robaczyn, Sierpowo i Wydorowo.
Zaplanowano atrakcje dla dzieci i dorosłych takie jak pokaz DDP, paintball, przejażdżki autami ,motocyklami i bryczkami. Chętni będą mogli odbyć wycieczkę kolejką wąskotorową, rozkład jazdy podajemy na plakacie pod artykułem.
Podczas dożynek odbędzie się koncert rockowy oraz występ mażoretek.
Na najmłodszych czekać będą dmuchane zamki, konkursy i zabawy oraz animatorzy. Odbędą się również licytacje oraz loteria. Nie zabraknie kącika gastronomicznego, więc chętni zabawy i udziału w dożynkach będą mogli posilić się grochówką, kiełbasą czy domowym ciastem.

Dożynki wielowiejskie są również akcją pomocy pochodzącemu z Kościana, a obecnie mieszkającemu w Poznaniu Wiktorkowi Ratajczakowi. Ten 3-letni chłopczyk choruje na Hepatoblastomę – nowotwór złośliwy wątroby z przerzutami do płuc. Jedyną szansą dla dziecka jest bardzo kosztowne leczenie za granicą. Aby móc je rozpocząć, rodzice dziecka potrzebują prawie 5-ciu milionów złotych. W tym momencie zebrano nieco ponad 925 tysięcy, więc do zdobycia jest jeszcze ogromna kwota.

Zapraszamy do udziału w dożynkach i pomocy Wiktorkowi.

Link do zbiórki Wiktorka na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak