14 kwietnia, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Zalany tunel, zalane drogi i piwnice. Skutki ulewy!

Skutki sobotniej ulewy w powiecie kościańskim okazały się poważne. Utrudnienia sprawił zwłaszcza zalany tunel na ul. Gostyńskiej, ale nie brakowało zalanych innych dróg, piwnic i powalonych drzew.


Pierwsze zgłoszenia związane z intensywnie padającym deszczem strażacy otrzymali około godziny 18.00. Jednym z pierwszym był zalany tunel pod torami na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Zbierająca się tam woda osiągała nawet momentami metr wysokości. Tunel stał się nieprzejezdny. Przekonali się o tym strażacy, których wóz utknął w tym miejscu, gdy jechali z jednego zdarzenia na inne. Wypompowywanie wody z tunelu zajęło wiele godzin, zakończyło się dopiero po północy. Niestety nad ranem tunel znów stał się nieprzejezdny i ponownie strażacy udali się wypompowywać z niego wodę.

Skutki sobotniej ulewy w powiecie kościańskim okazały się poważne. Utrudnienia sprawił zwłaszcza zalany tunel na ul. Gostyńskiej, ale nie brakowało zalanych innych dróg, piwnic i powalonych drzew. Pierwsze zgłoszenia związane z intensywnie padającym deszczem strażacy otrzymali około godziny 18.00. Jednym z pierwszym był zalany tunel pod torami na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Zbierająca się tam woda osiągała nawet momentami metr wysokości. Tunel stał się nieprzejezdny. Przekonali się o tym strażacy, których wóz utknął w tym miejscu, gdy jechali z jednego zdarzenia na inne. Wypompowywanie wody z tunelu zajęło wiele godzin, zakończyło się dopiero po północy. Niestety nad ranem tunel znów stał się nieprzejezdny i ponownie strażacy udali się wypompowywać z niego wodę.

Foto/Tekst Piotr Pewiński/ekoscian.eu