Pierwsza pomoc przedmedyczna-szkolenie policjantów

26 lipca 2022r. funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Kościanie mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie każdego policjanta.

Policja bardzo często jest pierwszą służbą na miejscu zdarzenia lub wypadku. W niektórych sytuacjach to właśnie od wiedzy i umiejętności policjantów zależy życie i zdrowie osób poszkodowanych, co wielokrotnie udowodnili na przestrzeni lat. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy tej pomocy będzie potrzebował.

Szkolenie zostało zorganizowane w murach naszej komendy. Wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczną przekazał instruktor pierwszej pomocy mł. asp. Mateusz Ciszak, który na co dzień jest funkcjonariuszem kościańskiej komendy, a także ratownikiem WOPR w Lesznie stale poszerzającym swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa.

Podczas szkolenia policjanci oraz pracownicy cywilni utrwalali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Omówione zostały sytuacje z którymi w codziennej służbie mogą mieć najczęściej do czynienia np. zakrztuszenia, omdlenia, złamania kończyn, krwotoki a także ustanie funkcji życiowych. Przypomniane zostały zasady wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantomów. Szkolenie było również doskonałą okazją do przećwiczenia w praktyce wykorzystanie defibrylatora AED.

Na koniec szkolenia prowadzący odpowiedział na wszystkie pytania, których nie brakowało.

Sprawdź także

ROADPOL Safety Days – żyj i ratuj życie

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja …