24 lutego, 2024
Uncategorized

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta

W dniu 15 lipca Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Natunewicz dokonał wizytacji obozu MDP w Starym Bojanowie, w celu zaobserwowania dotychczasowych działań poczynionych przez młodych adeptów pożarnictwa.

W dniach od 10 do 19 lipca 2022 r. w Starym Bojanowie 35 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z terenu gminy Śmigiel bierze udział w obozie zorganizowanym przez Komendanta Gminnego ZOSP RP wspólnie z Urzędem Miejskim w Śmiglu. Celem obozu jest przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do aktywności w ramach swoich jednostek a w dalszej perspektywie do działań ratowniczo-gaśniczych poprzez przekazanie wiedzy z zakresu obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy przyswajanie wiedzy np. z ratownictwa medycznego. O czas młodych adeptów pożarnictwa zadbali opiekunowie z jednostki OSP w Starym Bojanowie organizując wyjazd m.in.: na lotnisko Ławica w Poznaniu w celu zaprezentowania Jednostki Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej w Poznaniu, na plażę w Nowym Dębcu w ramach ćwiczeń z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Obóz został dofinansowany ze środków pozyskanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Komendanta Głównego PSP oraz z Urzędu Miejskiego w Śmiglu

Foto OSP Stare Bojanowo