Rajd Po Życie Zuzi-podsumowanie niezwykłej akcji

Z Mrągowa do Otrębus po zdrowie małej Zuzi pokonali trasę w słońcu i w deszczu.

W słoneczny sobotni dzień na molo w Mrągowie rozpoczęła się niezwykła akcja, piękna przygoda grupy przyjaciół o wielkich sercach. Wyruszyli rowerami w prawie 300 kilometrową trasę by pomóc Zuzi Suleckiej cierpiącej na SMA, w zbiórce na niezbędny dla Niej lek – Zolgensma, nazywany również najdroższym lekiem świata.

Grupa na przystankach krążyła między ludźmi zbierając datki i opowiadając historię Zuzi. Wiele osób szczodrze wrzucało datki i dopytywało o dziewczynkę. Oprócz zbiórki do puszek działała również internetowa skarbonka, na której w tym momencie suma zebranej kwoty to ponad 23 tysiące złotych.

Organizatorem niezwykłej akcji była firma ABcar Oldtimers, przy wsparciu przyjaciół: Patryka Mikiciuka, Adama Klimka, Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie, Fundacji Sławek oraz Taty Marysi z Brenna – Mikołaja Drożdzyńskiego.
To właśnie Mikołaj Drożdżyński dał inspirację dla tej akcji, gdy w roku 2021 pokonał trasę z Brenna do Warszawy dla swojej córeczki. Wówczas akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, Mikołaj z powodzeniem pokonał kilometry a zbiórka zakończyła się jesienią zeszłego roku, by już na początku bieżącego zaowocować podaniem leku Marysi.

„Rajd Po Życie Zuzi” zakończył się w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, gdzie dzielni rowerzyści po trasie w pełnym słońcu a również w deszczu, zostali ciepło powitani oklaskami.
Akcja odniosła sukces, na konto zbiórki Zuzi trafiła kolejna cegiełka, więcej osób poznało historię dziewczynki, co mamy nadzieję, zaowocuje i już wkrótce mała wojowniczka otrzyma szansę na lepsze jutro.

https://www.siepomaga.pl/zuzia

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …