Ćwiczenia strażackie w terenie leśnym (ZDJĘCIA)

W ćwiczeniach, które odbyły się 24 maja w leśnictwie Błotkowo udział wzięli strażacy z powiatu kościańskiego i leszczyńskiego

Ćwiczenia odbyły się  warunkach bardziej ekstremalnych, niż w standardowych do tego typu akcji miejscach. Zadaniem strażaków było ugaszenie prowizorycznego pożaru drzewostanu w jednym z oddziałów.
–  Zadaniem strażaków było zbudowanie punktów czerpania wody w oparciu o znajdujące się na terenie leśnictwa, naturalny ciek i zbiornik, oraz podanie czterech prądów wody w natarciu na każde z dwóch ognisk pożaru – informuje Bartosz Napierała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. – Strażacy ćwiczyli dostarczanie wody na duże odległości, pracę w terenie leśnym z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, i organizację łączności. Była to również okazja do współpracy z leśniczymi.
W trakcie ćwiczeń nadciągnęła ulewa, więc kierowcy wozów bojowych mieli dodatkowe utrudnienie, spowodowane grząskim gruntem. Po zakończeniu ćwiczeń wskazano popełnione błędy i wyciągnięto wnioski.

Foto: OSP Stare Bojanowo

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …