Powiatowe Dni Strażaka w Śmiglu (ZDJĘCIA)

W sobotnie popołudnie, 14 maja w Śmiglu odbyły się tradycyjne powiatowe obchody Dnia Strażaka Powiatu Kościańskiego. W uroczystościach wzięli udział strażacy zawodowi z kościańskiej PSP oraz reprezentanci ochotników z wszystkich jednostek działających na terenie powiatu kościańskiego, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Na godzinę 14.30 stawiły się na placu przy strażnicy OSP Śmigiel Poczty Sztandarowe, licznie zebrani Strażacy Ochotnicy, Młodziżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu. Dopisali również zaproszeni goście. O godzinie 14.30 przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu nastąpił wymarsz Pocztów Sztandarowych i Strażaków. Nastepnie w kościele NMP Wniebowziętej w Śmiglu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków.
Po Mszy św. o godzinie 16.00 rozpoczęła się część oficjalna uroczystości na terenie Centrum Kultury w Śmiglu – złożenie raportu, wciągnięcie flagi państwowej na maszt, powitanie gości. Nastąpiło wręczenie medali i odznak Związku OSP RP oraz tytułów honorowych, a także wystąpienia gości. Była to też okazja do wręczenia awansów, wyróżnień i nagród.

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …