Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców kradzieży katalizatorów i busa. Pojazd odzyskano w powiecie kościańskim

Kryminalni z Leszna ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży samochodowych katalizatorów oraz pojazdu marki Renault Master. Okazali się nimi 28-letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz 36-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Policjanci odzyskali skradzionego busa, który został już zwrócony właścicielowi. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Miesiąc temu leszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieży samochodowych katalizatorów. W pierwszej kolejności sprawcy skradli dwa katalizatory od samochodów osobowych zaparkowanych na terenie jednej z firm w gminie Rydzyna. Tej samej nocy, w Lesznie, odcięto kolejny katalizator od hondy zaparkowanej w pobliżu centrum miasta. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 3 tysiące złotych.

Tydzień później właściciel dostawczego Renault Mastera powiadomił Policję o jego kradzieży z terenu jednego z leszczyńskich parkingów. Wartość samochodu została wyceniona na kwotę 30 tysięcy złotych.

Już w dniu kradzieży busa policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z wszystkimi przestępstwami. To 28-letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz 36-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Podczas przeszukania domu 36-latka funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy.

Tego samego dnia policjanci odzyskali skradzione auto, które sprawcy zaparkowali i pozostawili na terenie powiatu kościańskiego. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty kradzieży, a starszy z podejrzanych dodatkowo posiadania narkotyków. Obaj wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi im do 5 lat więzienia.

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …