Powiat Kościański przygotowuje miejsce dla uchodźców

Starosta Kościański, Henryk Bartoszewski zdecydował, że Powiat Kościański przygotuje miejsce pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Około 50 osób znajdzie schronienie w domu, który Powiat zakupił od Sióstr Szarytek w Kościanie.

Do późnych godzin nocnych trwają prace przygotowujące dom do zamieszkania. W prace zaangażowali się wolontariusze, właściciele i pracownicy firm remontowych, pracownicy starostwa i powiatowych instytucji, mieszkańcy powiatu, którzy swój czas chcieli poświęcić na takie prace remontowe. Wszyscy to robią bezpłatnie. Dziś kończą się prace malarskie. Trwają naprawy, prace porządkowe i wykończeniowe. Zwożone są meble, wyposażenie, sprzęty kuchenne, naczynia, które przekazali darczyńcy. Starostwo Powiatowe w Kościanie zakupi potrzebne łóżka. Zgłosili się też sponsorzy, którzy sfinansują zakup brakującego wyposażenia.

Przypominamy, że poza przygotowaniem tego domu Starostwo Powiatowe w Kościanie tworzy listę osób, które chcą przyjąć uchodźców pod swój dach. Osoby, które się na to zdecydują oraz osoby, które poszukują miejsca dla uciekających przed wojną proszone są o kontakt z Hanną Grabus ze Starostwa Powiatowego w Kościanie tel. kontaktowy 65 512 08 25 wew. 28 lub 32.    

Źródło: powiat kościański

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …