Kiermasz ciast i ozdób świątecznych dla Oskara Marciniaka na targowisku w Kościanie

W sobotę na kościańskim targowisku można było wspomóc zbiórkę Oskara z Kokorzyna.

4 grudnia od godzin porannych podczas targu można było odwiedzić stoisko z ciastami i ozdobami świątecznymi, na którym znajdowały się puszki z wizerunkiem chłopczyka. Cały dochód został przekazany na rzecz zbiórki na operację serduszka małego Oskarka. Kiermasz został zorganizowany przez zgromadzenie Różańca Rodziców działającego przy parafii pw. Świętego Ducha w Kościanie.
Mimo padającego śniegu i niskiej temperatury, kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. W szczególności chętnie kupowano ciasto. Oprócz niego odwiedzający kiermasz mogli kupić bożonarodzeniowe stroiki, kartki, upominki czy zabawki na Mikołaja. Nie zabrakło osób, które przyszły wyłącznie wrzucić datek do skarbonki.
Jak poinformowała nas w rozmowie jedna z trzech obsługujących stoisko pań, na co dzień modlą się za wszystkie dzieci, a tym razem chciały także pomóc chłopczykowi, którego historia poruszyła członków zgromadzenia.
Dzięki inicjatywie zbiórka Oskara na operację w Stanach, została po raz kolejny wsparta dzięki bezinteresownej pomocy zarówno organizatorów, osób wspierających a także wszystkich, którzy zakupili ciasto czy inną rzecz na kiermaszu.
Link do zbiórki Oskara Marciniaka:
https://www.siepomaga.pl/serce-oskara

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …