25 czerwca, 2024
AktualnościKulturaPomoc

Turniej Kopa dla Marysi z Brenna (ZDJĘCIA)

27 listopada (w sobotę) w Centrum Kultury w Śmiglu, odbył się Turniej Kopa pod hasłem „Kopiarze Dla Marysi z Brenna”.

W zorganizowanym od strony sportowej przez Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego, a od organizacyjnej przez  Sołectwo Kurza Góra i Centrum Kultury w Śmiglu przy udziale partnerów i sponsorów, pod Honorowym Patronatem burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak turnieju, udział wzięło 49 osób, w tym 4 panie.
Turniej składał się z pięciu rund, po których wyłoniono troje najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Ratajczak, drugie Mariusz Staroń, a trzecie miejsce na podium zajął Mirosław Kędziora. Na najlepszych zawodników czekały puchary. Sponsorzy zapewnili upominki, uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Przygotowano także poczęstunek składający się z napoi i ciasta, które można było otrzymać za symboliczną opłatą do skarbonki Marysi. Dla uczestników został również posiłek, bezpłatnie przygotowany przez „Euforię Smaków”, w postaci chleba ze smalcem i ogórkiem a także grochówki.
Wszystkie zebrane podczas turnieju pieniądze, włącznie z wpisowym, trafiły do skarbonki Marysi Drożdżyńskiej. Ta natomiast, po turnieju została przekazana sztabowi małej Marii. Zebrana kwota będzie znana już wkrótce. Będzie ona wpłacona konto Fundacji Serce Dla Maluszka i przeznaczona  na rehabilitację Marysi po przejściu przez nią terapii genowej.
Foto: Milena Waldowska, uczestnicy turnieju