Akcje pomocy dla Oskarka z Kokorzyna

Oskar Marciniak z Kokorzyna ma niecałe dwa lata. Chłopczyk urodził się z poważną wadą serca. By odbyć operację ratującą jego życie, rodzice zbierają ponad milion złotych.

To nie pierwsze akcje organizowane dla Oskara. Jego historię zna już wielu. Uroczy chłopczyk, chorujący na Anomalię Ebsteina (bardzo rzadką, ciężką wadę serca, która występuje u mniej niż 1% dzieci), jest w trakcie walki o życie. Tylko bardzo kosztowna operacja w Pittsburgu (Stany Zjednoczone) może pomóc chłopcu i jego rodzinie. Ponad milion złotych, to kwota, która od strony technicznej, pokryje koszty operacji, pobytu w USA, transportu medycznego. Z drugiej strony, to cena za życie Oskara. Życie bezcenne.
Niedawno kwota zbiórki dla chłopczyka osiągnęła 50% wymaganej kwoty. Potrzeba prawie jeszcze raz tyle.
Zbiórka przyspieszyła po tym, jak rodzice Marysi Drożdżyńskiej z Brenna, po uzbieraniu kwoty niezbędnej na lek dla córki, przekazali na rzecz Oskara grupę licytacyjną Marysi założoną na portalu Facebook: (Licytacje Anioły Marysi dla Oskarka). Dzięki temu, o chłopczyku dowiedziało się wiele osób, także z miejsc bardzo oddalonych od naszych okolic. Ponadto, na rzecz licytacji dla Oskara przekazano fanty, które zebrano dla Marysi, a ze względu na zakończenie zbiórki nie zostały one wystawione na licytacjach dziewczynki.

Mieszkańcy powiatu kościańskiego i nie tylko, po raz kolejny wyciągają pomocną dłoń do Oskara.
W zbliżający się weekend, 27 i 28 listopada, w salce przy kościele pw. Św. Brata Alberta na os. Jagiellońskim w Kościanie (w sobotę w godz. 15:00-19:00, w niedzielę w godz. 7:30-16:00) odbędzie się Kiermasz Świąteczny Rzeczodzielni Kościan, z którego cały dochód trafi na konto zbiórki chłopczyka. Ponadto Rzeczodzielnia prowadzi również zbiórkę nakrętek dla Oskara. Można je dostarczać do darmowego sklepu w godzinach jego otwarcia, pod adres: Kościan, os. Jagiellońskie 23-26.
Kolejne, grudniowe już akcje rozpoczną się od Jarmarku Świątecznego w Starych Oborzyskach, który odbędzie się 5 grudnia, w godz. 8:30-13:00, przy kościele.
W tym samym dniu odbędzie się Rajd Mikołajkowy, organizowany przez śmigielską grupę motocyklową Wind Wolves. Start zaplanowano o godzinie 10:30 na targowisku w Śmiglu. Podczas wydarzenia wolontariusze będą zbierać datki do skarbonek dla Oskara.
Zbiórka do puszek odbędzie się także 5 grudnia w Kurzej Górze, podczas Spotkania Mikołajkowego dla dzieci. W programie Spotkania, które rozpocznie się o godz. 16:00, są m.in.  konkurs fotograficzny dla dzieci, wykonanie stroików oraz inne.
Również 5 grudnia zaplanowane jest organizowane przez Kościański Klub „Morskiki”, Mikołajkowe Morsowanie w Nowym Dębcu. W programie rozpoczynającej się o godzinie 12:00 imprezy jest rozgrzewka w formie zumby, ciepły posiłek i ognisko.

Jest już wiele pomysłów na kolejne akcje pomocy dla Oskara, o czym będziemy informować.

Link do zbiórki Oskara na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/serce-oskara
Link do grupy Licytacje Anioły Marysi dla Oskarka:
https://www.facebook.com/groups/213897527148047/
Link do grupy Serduszko Oskarka – Licytacje dla Oskara Marciniaka:
https://www.facebook.com/groups/serduszkooskarka

Sprawdź także

Zderzenie czołowe w Sepienku (ZDJĘCIA)

Uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala. Nie jest znany ich stan Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego …