Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2021 roku.

10:30 Msza święta w intencji Ojczyzny i Jej Obrońców (Kościół farny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, Kościan, ul. Kościelna 1).

godz. 12.15 – Uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości,
z udziałem przedstawicieli 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Strzeleckiego i Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej, złożenie wiązanek kwiatów, oprawa muzyczna Orkiestra Dęta “Ton”, stary cmentarz parafialny w Kościanie, ul. Ks. Bączkowskiego.

Imprezy towarzyszące:

od 11 listopada 2021 roku
Wystawa plenerowa pt. „Tak powstawała Niepodległa”, Pl. Wolności w Kościanie,

15 listopada 2021 roku (poniedziałek)
godz. 18.00 – Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Żagania wraz z solistami – sala widowiskowa KOK – wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 65 5120575.

Planowane odsłonięcie i poświęcenie tablic pamiątkowych z nazwiskami żołnierzy z Ziemi Kościańskiej, którzy swe życie oddali w wojnie polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1921 zostało przeniesione na kolejną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 27 grudnia 2021 roku. Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …