23 lutego, 2024
AktualnościKulturaPomoc

Akcje dla Marysi 11 listopada – przypominamy i zapraszamy!

Przypominamy o wspaniałych inicjatywach organizowanych dla Marysi już w najbliższy czwartek.

11 listopada przypada piękne polskie święto i jednocześnie dzień wolny od pracy. Właśnie tego dnia na terenie naszego powiatu odbywają się kolejne akcje dla małej Marysi z Brenna.

Z Placu Targowego o godzinie 9:30 wyruszy „III Motocyklowy Rajd Niepodległości”, organizowany przez „ŚGM Wind Wolves Śmigiel”, przy wsparciu zaprzyjaźnionych Grup Motocyklowych oraz Urzędu Miejskiego Śmigiel. Odbędzie się on pod hasłem: „103 kilometry na 103 rocznicę odzyskania Niepodległości”. Oprócz oddania hołdu bohaterom, którzy walczyli o Niepodległą Polskę, grupa chce również zorganizować zbiórkę pieniężną dla Marii.
Jak piszą na swoim wydarzeniu: „Kto ratuje życie – ratuje cały świat”. Motocykliści z grupy „Wind Wolves” po raz kolejny wyciągają do Marysi i jej rodziny pomocną dłoń.

Rajd rozpocznie się o 9:30 na Targowisku w Śmiglu. Trasa przejazdu odbędzie się przez miejscowości:
Śmigiel – Śniaty – Wielichowo – Kościan – Czempiń – Krzywiń – Śmigiel.
Meta Rajdu przewidziana jest na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu. Dojazd na nią zaplanowany jest o godzinie 13:30.
Zarówno na starcie jak i mecie znajdować się będą skarbonki, do których będzie można wrzucać datki na rzecz zbiórki Marysi Drożdżyńskiej.

Kolejną w tym dniu akcją pomocową będzie wydarzenie pod nazwą: „Rogal dla Marysi”, która odbędzie  się na Sali Wiejskiej w Przysiece Polskiej w godzinach 11:00 – 18:00.
W programie przewidzianych jest wiele atrakcji. Między innymi: kiermasz ciast i fantów; sprzedaż cegiełek; zapisy na zajęcia z Zumby; gra w piłkarzyki; czytanie bajek; spotkanie z policjantem i z psem policyjnym;  pokaz pierwszej pomocy; zjazd motocykli; przyjazd strażaków z OSP Czacz nowym wozem strażackim; występ Mażoretek; licytacje czy ognisko.
W trakcie trwania imprezy odbędzie się również zbiórka „Góry Grosza” oraz nakrętek.
Podczas akcji „Rogal dla Marysi” coś dla siebie znajdą zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, będzie to festyn rodzinny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału zarówno w „Rajdzie Niepodległości” jak i w festynie pod nazwą „Rogal dla Marysi”. Zachęcamy do spędzenia wspólnie czasu i zabawy, a przy okazji pomocy Marysi.
Zbiórka na lek dla małej Marii zbliża się ku upragnionemu finałowi. W tym momencie licznik wymaganej kwoty do jej zakończenia to (tylko): 615 247 zł. Tyle zostało do zebrania z początkowej kwoty 9,5 miliona złotych.
Dzieje się to dzięki właśnie takim akcjom, dzięki rzeszy wspaniałych Aniołów, także z powiatu kościańskiego.

Link do wydarzenia na pod nazwą „III Motocyklowy Rajd Niepodległości”:
https://www.facebook.com/events/3901530379946799

Link do skarbonki Marysi, założonej z okazji akcji „Rogal dla Marysi”:
https://www.siepomaga.pl/rogaldlamarysi