Relacja z XV Śmigielskiej Jesieni Turystycznej

Ruch na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą, to świetny sposób na zadbanie o zdrowie w czasie pandemii, dlatego w sobotę 9 października odbył się rajd rowerowy w ramach XV Śmigielskiej Jesieni Turystycznej.

Impreza zorganizowana została przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Szkołę Podstawową im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie, na terenie której znajdowała się tegoroczna meta.

Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu uczestników pokonało znacznie dłuższą trasę niż wymagał tego regulamin, czyli 15 kilometrów.

Po dotarciu na miejsce każdy otrzymał pamiątkowy znaczek okolicznościowy, wodę oraz drożdżówkę. Dla uczestników rajdu zostały przygotowane konkursy „na wesoło”, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Turyści zmierzyli się m.in. w takich konkurencjach jak najwolniejsza jazda na rowerze, slalom, rzuty do celu, workowe sanki i nawijanie sznurka na palik. Zabawie jak zwykle towarzyszył duch sportowej rywalizacji ale również wzajemny doping. Dla najlepszych w poszczególnych konkursach przewidziano drobne nagrody, a dla najliczniej reprezentowanej grupy puchar.

Najlepsi w konkursach okazali się :

– wśród dzieci i młodzieży: Piotr Wieczorek, Julia Sworacka i Wanessa Matuszczak ze Śmigla, Julia Bobowska ze Starego Bojanowa oraz Aleks Walkowiak z Bronikowa,

– wśród dorosłych: Danuta Strzelczyk ze Śmigla, Mieczysław Mikołajczak z Kościana, Maria Stankowiak ze Skarżynia, Stefan Mencel z Brenna oraz Marian Nowak z Kościana.

Puchar otrzymała grupa z Kościana.

Źródło: smigiel.pl

Sprawdź także

NIE ŻYJE DWÓCH STRAŻAKÓW. ZGINĘLI W DRODZE NA AKCJĘ

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko pomorskie). Dziś około godziny …