24 lipca, 2024
AktualnościPomoc

Akcja „Kilogramy Dla Marysi” Radnego Powiatowego Piotra Błaszkowskiego zakończona ogromnym sukcesem!

Cel, który założył sobie na początku czerwca kościański Radny Powiatowy – schudnąć do końca wakacji 15 kg, jednocześnie wspierając Marysię Drożdżyńską chorującą na SMA1, osiągnięty z nawiązką.

W maju waga Piotra Błaszkowskiego wskazywała 125 kg. Gdy udało mu się pozbyć 2 kg (dla własnego zdrowia), postanowił zrzucić kolejne 15 kg w trzy miesiące, pomagając jednocześnie Marii. W tym celu założono skarbonkę, na którą można było wpłacać pieniądze za utracone „Kilogramy dla Ma
https://www.siepomaga.pl/kilogramydlamarysi

Jednak wyzwanie okazało się wyjątkowo trudne, ze względu na przyzwyczajenia żywieniowe, harmonogram ćwiczeń, oraz dopadający Piotra wieczorami głód. Jak przyznaje, nie udałoby się, gdyby nie myśl o Marysi. Zawsze, gdy dopadała go chęć zajrzenia do lodówki nachodziła myśl, że Marysia potrzebuje każdej złotówki. Dzięki temu wytrwał.

Ogromną pomocą było otoczenie Piotra, które z całych sił wspierało go w osiągnięciu postanowionego celu. Przede wszystkim żona, która również zrzuciła kilka kilogramów, zastępca burmistrz Śmigla – Marcin Jurga, trener personalny i dietetyk – Jarosław Miszkiel, którzy wspierali go nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, codziennie dając Piotrowi motywację oraz grupa „Chodzę bo Lubię, Śmigielskie Nordic Walking”, z którą trenował i która nie pozwoliła Piotrowi się poddać, oraz oczywiście, wiara w siebie.

Nie było łatwo i drugi raz nie podjąłby tak szalonego wyzwania, ale… było warto.

W dniu 5 września dokonano pomiaru masy ciała Piotra. Waga wskazała 106,3 kg! Piotr czuje się zdrowszy, a cel został osiągnięty. Od ogłoszenia akcji schudł 16,2 kg, a od maja 18,2 kg. Radość była ogromna. Również dlatego, że kwota na skarbonce wskazywała 9 436 zł, a kwota ta wciąż rośnie.

Gratulujemy Piotrowi Błaszkowskiemu osiągniętego celu i przyłączamy się do niego, nadal zachęcając do pomagania Marii z Brenna, walczącej z SMA1.

Link do strony zbiórki oraz opisu historii Marii: www.siepomaga.pl/maria
Link do skarbonki Piotra Błaszkowskiego: https://www.siepomaga.pl/kilogramydlamarysi
Link do naszego poprzedniego artykułu dotyczącego akcji: https://koscian112.pl/2021/06/04/schudnie-w-szczytnym-celu-radny-planuje-zrzucic-15-kg