Piknik Historyczny w Wilkowie Polskim [ZDJĘCIA]

Moc atrakcji związanych z historią czekała na uczestników pikniku, który odbył się w niedzielę. Jego głównym organizatorem było kościańskie Stowarzyszenie Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej zaprosiło gości do Wilkowa Polskiego w powiecie grodziskim, gdyż to właśnie tutaj prowadzi Izbę Pamięci. Była to trzecia edycja pikniku, w którym udział wzięło wiele stowarzyszeń historycznych z Wielkopolski, w tym Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.

Miłośnicy historii podczas tego wydarzenia, które odbyło się w parku przy szkole nie mogli się nudzić. Czekały na nich pojazdy z przeszłości, sylwetki żołnierzy, stare fotografie i wiele innych stoisk z historycznymi eksponatami. Były również dioramy i rekonstrukcje, a można było także poszukiwać skarbów czy postrzelać z różnych rodzajów broni.

Jak na piknik przystało, nie zabrakło stoisk gastronomicznych oraz dmuchańców dla najmłodszych. Dodatkowo strażacy pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie i wyposażenie Izby Pamięci.

Teskt Milena Waldowska/ Koscianiak.pl

Sprawdź także

NIE ŻYJE DWÓCH STRAŻAKÓW. ZGINĘLI W DRODZE NA AKCJĘ

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko pomorskie). Dziś około godziny …