Uroczysty przyjazd nowego wozu strażackiego – OSP Czacz (ZDJĘCIA, FILMY)

W dniu dzisiejszym (3 wrześnie), około 21:00, hucznie świętowano pojawienie się w bazie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaczu, nowego wozu strażackiego, marki Man.

Drogi zostały obstawione innymi wozami, była masa strażaków jak i masa osób prywatnych, czekających na przyjazd wozu. Wyły syreny, odpalone zostały race, nie zabrakło również fajerwerków. Po uroczystym wjeździe na plac przy OSP Czacz, obecni zostali zaproszeni na poczęstunek.

  • Dzisiaj przyprowadziliśmy auto marki Man TGM 13 290, z napędem 4×4, na bliźniaczych kołach z tyłu, jest o pojemności 3,5 tys. litrów wody, 10% środka pianotwórczego. Samochód został zakupiozy w większości za środki Gminy Śmigiel, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Starosty Powiatowego i lokalnych przedsiębiorców. – mówi Piotr Szymański, Prezes OSP Czacz.
  • Cieszymy się z zakupu tego wozu, gdyż dla tej właśnie jednostki, było to bardzo potrzebne. Gmina Śmigiel dołożyła 405.000 tysięcy złotych – prawie połowę ceny, gdyż wóz kosztował ponad 800.000 tysięcy złotych. Strażacy zdobyli ponad 30 tysięcy, co jest niesamowite, gdyż też przekazali swój wkład, chodząc po różnych firmach. A to ze względu na to, że kwota przekroczyła nasze oczekiwania i brakowało nam 60 tysięcy złotych i sami strażacy zobowiązali się, że poszukają tych pieniędzy. Jestem mile zaskoczona, że udało Im się zdobyć aż tyle. Starszy samochód był już wysłużony. Jednostka w Czaczu nie była pierwszym użytkownikiem wozu. To było ważne dla tej jednostki, gdyż w naszym systemie wyjazdów, strażacy z tej jednostki wyjeżdżają bardzo często. – mówi Burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak.

Bardzo się cieszymy i życzymy, by nowy wóz jak najlepiej służył strażakom z OSP Czacz.

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …