25 maja, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Dwa wypadki na S5 w nocy [ZDJĘCIA]

W nocy na drodze ekspresowej S5 miały miejsce dwa groźnie wyglądające wypadki. O dziwo w obu obyło się bez poważniejszych obrażeń.
W nocy ze środy na czwartek na drodze ekspresowej nr 5, niemalże w tym samym miejscu, pomiędzy węzłami Czempiń i Kościan, miały miejsce dwa wypadki.

Do pierwszego doszło około godziny 22.00. Kierująca peugeotem 407, 30-letnia mieszkanka powiatu szamotulskiego, najechała na tył samochodu marki peugeot partner, którym kierował mieszkaniec Kostrzyna. O dziwo, patrząc na zniszczenia samochodów, obyło się bez poważnych obrażeń. Jak się okazało kobieta była pijana. Miała około 2 promili alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi kościańska policja.

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 1.00. W wyniku zaśnięcia za kierownicą busa, 28-letni obywatel Chorwacji najechał na tył ciągnika siodłowego, którym kierował 47-letni obywatel Ukrainy. Tutaj także obyło się bez poważnych obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Sprawcę ukarano mandatem. Ekspresówka była jednak nieprzejezdna do około godziny 5.00.

Tekst Piotr Pewiński/EKościan.eu

Zdjęcia: KPP w Kościanie