24 lutego, 2024
Aktualności

Seniorzy walczyli z samotnością i bawili się z radością

19 sierpnia br. zrealizowany został projekt „Walczymy z samotnością bawimy się z radością”, którego inicjatorkami były seniorki Klubu Seniora TĘCZA działającego przy OPS w Śmiglu.

W przedsięwzięciu wzięły udział zarówno uczestniczki tego klubu jak i zaproszeni seniorzy z pobliskich wsi. Celem projektu było zintegrowanie oraz zaktywizowanie seniorów, a także nakierowanie ich na pozytywne nastawienia do życia.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnymi rozmowami podczas kawy i ciasta upieczonego przez inicjatorki przedsięwzięcia. Kolejnym punktem programu było spotkanie z psychologiem, który przedstawił uczestnikom sposoby na pozytywne nastawienie do życia, walkę z przygnębieniem, a także z bezsennością, która wśród tej grupy wiekowej jest powszechna i niezwykle uciążliwa.

Zintegrowaniu i zaktywizowaniu seniorów posłużyły wspólne gry i  zabawy przeprowadzone przez animatora. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG, za pośrednictwem Centrum Inicjatyw Społecznych INGA.

Źródło: smigiel.pl