Konferencja prasowa dotycząca Szkoły Podstawowej nr 4

W dniu 19 sierpnia 2021 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 konferencja prasowa, podczas której Piotr Ruszkiewicz Burmistrz Miasta Kościana przedstawił informacje dotyczące prac związanych z realizacją zadania „Głęboka termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie”.

W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów Burmistrz zwrócił szczególną uwagę na pojawiające się w trakcie prowadzonych robót problemy. Spotkaliśmy się tu dzisiaj , żeby przedstawić i pokazać jak szeroki front robót został rozpoczęty i ile zostało nam do zakończenia inwestycji. Jak podczas każdego remontu, a szczególnie w  budynku nieremontowanym od 60 lat, przy robotach budowlanych okazuje się, że napotkaliśmy wiele zaskakujących spraw, które przedłużą zakończenie prac na tym etapie – poinformował na początku spotkania burmistrz. Dotyczą one w szczególności: wymiany dachu budynku, gdzie potrzebne były dodatkowe ekspertyzy i analizy budowlane pozwalające na kontynuację prac, w piwnicach były podjęte dodatkowe prace z osuszaniem wilgoci, musi zostać przeprowadzona całkowita wymiana instalacji elektrycznej, która  pozwoli na współpracę z budowaną instalacją fotowoltaiczną do 50 kW umiejscowioną na dachu budynku.

Zmieni się front budynku, wejście główne. Podnośnik elektryczny w formie platformy zastąpi nieprawidłowy podjazd dla niepełnosprawnych. Zmieni się również cała ulica Baraniaka z oświetleniem i zatoką dla podjeżdżających rodziców.

Po odkopaniu kanalizacji sanitarnej okazało się, że trzeba zbudować nowe przyłącza oraz całkowicie wymienić tę część infrastruktury. Ponadto  należy postarać się o zbudowanie nowej kanalizacji deszczowej, gdyż całość była podłączona do kanalizacji sanitarnej, a to powodowało przy ulewach cofanie się deszczówki i wybijanie w piwnicach budynku.

Tak więc Szanowni Państwo naprawdę w  wielkim skrócie chcę pokazać skalę tego remontu i termomodernizacji, które przyszło nam realizować w bardzo trudnym okresie związane z rosnącymi cenami materiałów budowlanych, których często brakuje w magazynach, problemami z wykonawcami, którzy rozchwytywani są obecnie na rynku inwestycyjnym oraz z problemami kadrowymi, z którymi borykają się firmy.  Wierzę, że te trudności przezwyciężymy i wspólnie będziemy się cieszyć z przeprowadzonego remontu  i szkoła zyska nowe oblicze wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Przy tej okazji  zwracam się z prośbą do rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość, ale to był ostatni dzwonek na przeprowadzenie tego zadania. Tradycja i wspaniałe wyniki w nauce w tej szkoły pokazują, że musimy podjąć ten trud w celu zapewnienia komfortu nauczenia dla dzieci i młodzieży – stwierdził Piotr Ruszkiewicz.

O  organizacji zajęć lekcyjnych od 1 września poinformował  dyrektor Zbigniew Majchrzak. Szkolne odziały przedszkolne rozpoczną zajęcia w Szkołach Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Kościanie. Klasy 1 – 3 rozpoczną rok szkolny w budynku szkoły w Kiełczewie, w której jest cała niezbędna baza dydaktyczna z boiskiem, placem zabaw, stołówką i świetlicą. Pozostałe klasy, tj. 4-8 będą miały zajęcia dydaktyczne w przygotowanej części sal lekcyjnych w siedzibie szkoły. Będzie także do dyspozycji mała i duża sala sportowa. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie otrzymają rodzicie w przyszłym tygodniu (e-dziennik)

Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie szkoły: http://www.zs4koscian.pl/

Planowany termin zakończenia obecnie prowadzonych prac i powrót wszystkich dzieci do macierzystej szkoły to przełom października i listopada.

Poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające aktualny stan wykonanych prac.

Źródło: koscian.pl

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …