24 lipca, 2024
Aktualności

Półkolonie z obroną cywilną

Dział obrony cywilnej Gminy Kościan wraz z Zespołem Szkół w Bonikowie i sołectwami Widziszewo, Kawczyn oraz Szczodrowo, z wykorzystaniem środków Powiatu Kościańskiego i Gminy Kościan z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zorganizowali zadanie w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”. Wakacje dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ćwiczmy dla ochrony i zdrowia” miały na celu upowszechnianie aktywnego wypoczynku i turystyki oraz wiedzy o powszechnej obronie cywilnej. Wychowawcami i opiekunami ponad 40-osobowej grupy byli: Bożena Szczawik-Musiał, Izabela Kędziora, Justyna Mocek, Bernadeta Konieczna oraz Justyna Cybak. Kierownikiem półkolonii był Marcin Adamczak, a pielęgniarką Teresa Konstant.

Program wakacyjny realizowano w formie wyjazdów wycieczkowych. Pierwszego dnia, kościańska grupa przebywała w Nenufar Club. Oprócz atrakcji ośrodka dla uczestników przeprowadzono zawody sprawnościowe z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obrony cywilnej. Pobyt w czempińskiej stacji Polskiego Związku Łowieckiego pozwolił na przejście ścieżki edukacyjnej, podobnie jak wizyta w Deli Park w Trzebawiu ze świętowaniem Dni Pszczoły. Ponadto młodzież zapoznała się z atrakcjami Widziszewa, Bonikowa, Racotu, Darnowa, Wyskoci i Turwi, gdzie dr Zdzisław Bernacki przybliżył postać generała Dezyderego Chłapowskiego i jego spuściznę, a Wójt Gminy – Andrzej Przybyła, wręczył wszystkim dyplomy udziału w półkoloniach oraz obdarował upominkami i medalami od Gminy Kościan oraz talonami od firmy Coccodrillo najlepszych w poszczególnych konkursach. Półkolonie zakończono odpoczynkiem i rekreacją w Cichowie.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali przygotować i przeprowadzić półkolonie z obroną cywilną 2021. (bsz-m)

Tekst/foto: gminakoscian.pl