24 lipca, 2024
AktualnościNa sygnale

LESZNO – POLICJANCI ESKORTOWALI DO SZPITALA SAMOCHÓD Z RANNYM DZIECKIEM

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z dzieckiem, które doznało poważnego urazu głowy i straciło przytomność po upadku. Z uwagi na zagrożenie życia mundurowi bez chwili wahania zapewnili bezpieczny pilotaż do placówki medycznej.

8 sierpnia br. około godz. 21:00 we Włoszakowicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wracali z obsługi zdarzenia drogowego. Nagle zostali zatrzymani przez kierującego Dacia Duster, mieszkańca Głogowa, który wypoczywał z rodziną na terenie letniska w Boszkowie. Mężczyzna w pośpiechu, bardzo wystraszony, podbiegł do policjantów prosząc ich o pomoc. Z jego relacji wynikało, że jego 5-letnie dziecko upadając z wysokości straciło przytomność i doznało poważnego urazu głowy.

Policjanci, z uwagi na stan zagrażający życiu, natychmiast podjęli decyzję o pilotażu pojazdu drogami mniejszych miejscowości oraz ulicami miasta Leszna. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rodzice oraz dziecko szybko i bezpiecznie dotarli do szpitala, gdzie otrzymali niezbędną pomoc.

Źródło: policja