25 czerwca, 2024
AktualnościKultura

Zmarł Bogdan Ludowicz


W czwartek nad ranem odszedł niespodziewanie wybitny kościański fotoreporter związany z Ziemią Kościańską. W zawodzie fotoreportera pracował ponad 40 lat.

Bogdan Ludowicz urodził się w 1943 roku w Kościanie. Ukończył szkołę plastyczną w Szczecinie, a następnie został nauczycielem. Prowadził również zakład fotograficzny po ojcu. W 1979 roku rozpoczął współpracę z nowo powstałą „Panoramą Leszczyńską”, z którą związany był do końca. Współpracował także z tytułami prasowymi z Ziemi Kościańskiej, w tym z „Gazetą Kościańską”, „Faktami Kościańskimi”, portalami koscian.net, koscian.naszemiasto.pl, a także z „Kościaniakiem”.

Był ponadto współzałożycielem i redaktorem pisma „Psy – rasy myśliwskie”, a także autorem zdjęć do książek, albumów i folderów. Wielokrotnie jego fotografie prezentowane były na licznych wystawach. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, w tym m.in. został laureatem nagrody za nieprzeciętność „Wiadomości Kościańskich” oraz wyróżnienia „Kościan Dziękuje”.

Pracował zawodowo do końca swoich dni. Zmarł nagle, w wieku 77 lat. Dla kolegów z branży był zawsze pomocny i serdeczny, chętnie udzielał porad młodszym.

Tekst/ foto Milena Waldowska