Przejechali 300 kilometrów rowerami! To wszystko dla Marysi. Uzbierali ogromną kwotę

26 czerwca o godzinie 7:00 spod budynku Urzędu Miejskiego Śmigla wyruszyła grupa Aniołów Marysi z Brenna, chorującej na SMA typu I (rdzeniowy zanik mięśni).

Na trasie Śmigiel – Częstochowa można było zobaczyć czworo rowerzystów i oklejonego plakatami Marysi, eskortującego busa, w którym to również jechała inicjatorka akcji – Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla (ze względu na kontuzję stopy, nie mogła pojechać rowerem). Dwuśladami podążali: Marzena Kowalczyk, Danuta Strzelczyk, Dariusz Lewandowski i Zbigniew Sworadzki. Grupa przejechała 10 powiatów, w tym 15 gmin pod hasłem „Pomaganie uskrzydla”. Cała trasa jaką przebyli to: Śmigiel – Kościan – Gostyń – Pępowo – Kobylin – Zduny – Sulmierzyce – Odolanów – Ostrzeszów – Rojów – Zalesie – Wyszanów – Wieruszów – Skomlin – Praszka – Faustianka – Panki – Żerdzina – Kuleje – Nowiny – Puszczew – Cisie – Łojki – Blachownia – Częstochowa.

Jak mówi burmistrz, Małgorzata Adamiak, co roku grupa wyruszała rowerami do Częstochowy, zawsze w swoich własnych intencjach. W tym roku, pojechali dla małej Marysi z Brenna, aby nagłośnić zbiórkę pieniędzy dziewczynki. Do tej pory udało się zebrać ponad 2 i pół miliona złotych. Brakuje jeszcze siedem. Prawie 6-cio miesięczna Marysia walczy z czasem, jej Anioły nie przestają walczyć na różne sposoby, by pomóc dziewczynce i jej rodzinie. Przykładem jest ta wspaniała pielgrzymka, która mimo trudności związanych z koniecznością powrotu pani burmistrz do Śmigla w trakcie trasy, zakończyła się powodzeniem (po koniecznej wizycie w mieście Małgorzata Adamczak powróciła i kontynuowała trasę). Na portalu Facebook zachęcano do wpłat na skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/aktywniedlamarysi jak również do aktywności fizycznej na rzecz dziewczynki.

„Cały trud tej podróży jest dla Marysi, naszej wojowniczki. Ta półroczna dziewczynka od początku prowadzi nierówną walkę. By mogła żyć potrzebuje 9,5 MILIONA złotych”. Wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych”. – pisze na swoim profilu na FB pani Małgorzata Adamiak.

W ciągu podróży grupa kwestowała i zbierała pieniądze na rzecz Marysi, zatrzymywała się w określonych miejscowościach, gdzie była mile witana przez samorządy gminne i mieszkańców. Jednym z celów wyprawy było nagłośnienie historii i zbiórki na rzecz Marii, o której wiedzą już mieszkańcy Śmigla i okolic, jednak w dalszych miejscach kraju, już nie. Można przyznać, że udało się to z powodzeniem. Cała trasa liczyła ponad 300 kilometrów. Na Jasną Górę grupa dotarła we wtorek, 29 czerwca.

Fragment wyprawy, akurat w tym przypadku przystanek w Pępowie i zbiórkę pieniędzy po mszy wieczornej przy kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=JvQwMzZiUac

Dzisiaj przeliczono kwotę, którą udało się zebrać do puszek podczas akcji. Podczas pielgrzymki do Częstochowy zebrano w sumie: 9 730,01 zł. i 10 euro!

Natomiast na skarbonce, założonej przez panią burmistrz na portalu siepomaga.pl specjalnie na akcję, znalazła się kwota: 8 905,50 zł.Gratulujemy udanej wyprawy!

Link do zbiórki i historii Marysi z Brenna, chorującej na SMA typu I: https://www.siepomaga.pl/maria

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …