Uszkodzenie mienia w Starym Bojanowie

Dwaj mieszkańcy gm. Śmigiel usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Policjanci ustalili, że sprawcy w nocy z 25 na 26 maja w Starym Bojanowie uszkodzi elewację budynku mieszkalnego oraz wybili w nim szyby okienne. Wartość strat zgłaszający wycenił na kwotę 1900zł.

W środę 26 maja 2021 r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia elewacji oraz wybicia szyb okiennych w budynku mieszkalnym w Starym Bojanowie. Osoba zgłaszająca wyceniła wartość strat na kwotę 1900zł.

Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do ustalania dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. !4 czerwca kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Następnego dnia zatrzymano 20-latka również z terenu gm. Śmigiel. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie środek odurzający w postaci marihuany. Również ten mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. oraz posiadania środków odurzających. Mieszkańcy gm. Śmigliel przyznali się do zarzucanych im czynów. Część odpowiedzialności za swoje postępowanie próbowali zrzucić na wypity przed zdarzeniam alkohol, czy skutecznie? O tym zdecyduje Sąd.

Za uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …