25 maja, 2024
AktualnościPomoc

III Śmigielski Dzień Otwartych Serc! – Zaproszenie

27 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 na stadionie treningowym Pogoni Śmigiel oraz na Orliku rozpoczyna się festyn. Następnie, o godz. 14:00 zabawa przenosi się na teren przy wiatrakach. Tym razem na festynie zbierane będą pieniądze na dwójkę chorych dzieci: Tymoteusza Włodarczyka ze Śmigla i Marysię Drożdżyńską z Brenna.

Tymek ma 6 lat, zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu chłopczyk stale przebywa w szpitalu. Na samym początku choroby Tymoteusz przestał chodzić, ostatnio nastąpiła poprawa, co nie zmienia faktu, że nadal czeka go długa rehabilitacja.

Marysia ma 5 miesięcy, zanim skończyła pierwszy miesiąc życia zdiagnozowano u dziewczynki SMA typu I (najcięższa odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Obecnie leczona jest refundowaną w Polsce Spinrazą, jednak jedynym sposobem, który da Marysi szansę na normalne życie jest bardzo kosztowna terapia genowa, a czas goni, gdyż lek im szybciej podany, tym lepsza reakcja organizmu dziecka.

Każdy, kto chciałby zostać sponsorem i wesprzeć Dzień Otwartych Serc może kontaktować się pod numerem telefonu: 600 405 293. Fanty na loterię można przynosić do busa zaparkowanego na Dudycza 15 w Śmiglu (Drobnik Transport) lub zanieść do biura.