Śmiertelny wypadek. Nie żyje 20-latek z gm. Krzywiń (ZDJĘCIA)

Na drodze wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Jerką i Krzywiniem miał miejsce śmiertelny wypadek. Na miejscu zdarzenia zginął 20-latek z gminy Krzywiń.
Śmiertelny wypadek miał miejsce po godzinie 9.00 na tak zwanej “górce gierłachowskiej”.

Zderzyły się BMW, którym kierował 20-latek z gminy Krzywiń oraz samochód ciężarowy marki star, którym kierował 41-letni żołnierz z jednostki w Lesznie. – W wyniku zderzenia w pojeździe osobowym zakleszczony został kierowca tego pojazdu. Strażacy po przyjeździe przystąpili do udzielania pomocy. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby zakleszczonej, ewakuowali ją na zewnątrz nie stwierdzając funkcji życiowych. Natychmiast przystąpili więc do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który wspomógł strażaków, ale działania nie przyniosły efektu. Lekarz stwierdził zgon 20-letniego kierującego pojazdem osobowym – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Możliwe, że w zdarzeniu udział brał również pojazd do nauki jazdy. – To jest w tej chwili ustalane. Czy bezpośrednio, czy w wyniku jakiegoś manewru, to będzie przedmiotem prowadzonego postępowania – zaznacza Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. Na miejscu policjanci ustalają przebieg i przyczyny zdarzenia. Nie wiadomo więc na razie kto zawinił. Podróżujący pojazdem ciężarowym nie odnieśli żadnych obrażeń.

Foto, tekst Piotr Pewiński

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …