Na koncie małej Marysi kwota przekroczyła 2 miliony złotych!

W dniu dzisiejszym na koncie zbiórki trwającej od lutego br. pojawiła się kwota 2 milionów złotych. Urodzona 9 stycznia 2021 roku Marysia Drożdżyńska choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Od momentu, gdy rodzina dowiedziała się o chorobie, a następnie o dostępnym w Stanach leku Zolgensma (kosztującym ponad 9 milionów złotych), ze wszystkich sił próbuje uzbierać wymaganą kwotę, organizując licytacje na portalu Facebook, różnego rodzaju akcje i zbiórki. Nie byłoby na to szans, bez pomocy ludzi o wielkich sercach. Czas goni, lek może zostać podany zanim dziecko osiągnie 13,5 kg, na ten moment mała Marysia ma ponad 6. Dziewczynka jest stale leczona, rehabilitowana, na noc podłączana do respiratora, który ma wspomóc Jej oddech.

Powiat kościański bardzo aktywnie przyłączył się do pomocy małej Marii i Jej rodzinie. Już dotąd odbyło się wiele wspaniałych akcji, w których udział brali m.in.

Grupa Motocyklowa Wind Wolves ze Śmigla, Rzeczodzielnia Kościan, Rajd Koguta, który odbył się w ostatni weekend wspaniałym czerwonym Maluchem, przyozdobionym plakatami Marysi i zaopatrzonym w puszki, do których wrzucano datki na lek, Rekord Polski – Waleczny Wilk Motocyklem dookoła Polski (rekord pobity), zbiórki odzieży, makulatury i nakrętek.

W naszym powiecie nadal trwają i będą trwać kolejne akcje na rzecz małej Marii. Coraz więcej osób, zarówno z powiatu kościańskiego i nie tylko angażuje się w pomoc Marysi i Jej rodzinie w uzyskaniu wymaganej kwoty na czas. 2 miliony to dużo, ale nadal brakuje ponad 3 razy tyle. Nikt jednak się nie poddaje, a liczba Aniołów Marysi rośnie i to daje nadzieję na szczęśliwe zakończenie tej trudnej walki o zdrowie maleńkiej Marii.

Link do zbiórki na siepomaga.pl i historii Marysi: https://www.siepomaga.pl/maria

Link do filmu autorstwa Michała Zerki – „Marysia – 9 milionów za życie…”: https://www.youtube.com/watch?v=frGtCBxWz7U

Link do licytacji na FB: https://www.facebook.com/groups/213897527148047

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …