25 maja, 2024
AktualnościPomoc

Charytatywny bieg dla Kai

W sobotę w Widziszewie odbył się charytatywny bieg dla Kai. Impreza mimo, że spontaniczna, to przyciągnęła sporą grupę osób.

Wydarzenie początkowo miało być tylko wspólnym biegiem znajomych. Organizatorzy postanowili jednak przekształcić je w charytatywny bieg dla Kai, by wspomóc dziewczynkę w powrocie do zdrowia. Impreza był więc dość spontaniczna, ale i tak przyjechać do Widziszewa postanowiło ponad 20 osób. Wiele z nich z całymi rodzinami.

– Tak naprawdę jest to spontaniczny bieg towarzyski, który sobie wymyśliliśmy, żeby pobiegać w miłej atmosferze ze znajomymi z klubu. Wyszła inicjatywa zbiórki pieniędzy dla Kai, którą bardzo mocno wspieramy i chcemy pomóc. Dlatego padła propozycja, by zrobić taki bieg charytatywny. Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że tak pozytywnie wszyscy przyjęli tę imprezę – opowiada pomysłodawczyni wydarzenia, Anita Waszyk z klubu Muai Running Team.

Dopisała pogoda, a organizatorzy przygotowali też atrakcje dla dzieci. Zamiast wpisowego uczestnicy wrzucali pieniądze do puszki, którą przekazano potem rodzicom Kai.

Tekst/foto: ekoscian.eu