Przybij piątkę dla Kai (ZDJĘCIA)

W środowe popołudnie spora grupa osób spotkała się w Parku Miejskim w Kościanie, by wspólnie wziąć udział w akcji “Przybij piątkę dla Kai”. Przebiegli 5 kilometrów dla małej Kai, która zmaga się ze złośliwym guzem mózgu.


Akcję zorganizowano dość spontanicznie, ale i tak przyszła spora grupa osób. Pojawili się między innymi biegacze, kijkarze, czy rowerzyści, by wspólnie wspomóc Kaję. Organizatorami biegu byli członkowie klubów SpeedFeet’16 oraz TGV Club Kościan. – Jej matka chrzestna przyszła do naszego klubu z prośbą, by pomóc w zebraniu środków na leczenie i rehabilitację małej Kai. Postanowiliśmy pomóc i planujemy organizację szeregu imprez. Jedną z nich jest bieg “Przybij piątkę Kai”, czyli przebiegnij piątkę i coś wrzuć do puszki. Będzie jeszcze na pewno impreza sportowo-rekreacyjna w Śmiglu, najprawdopodobniej 26 czerwca. Planujemy też imprezę we wrześniu. Nie będziemy wszystkiego zdradzać, bo to się rodzi na bieżąco i chcemy też, żeby miało efekt niespodzianki – mówi prezes klubu SpeedFeet16, Marcin Jurga. Dzięki czwartkowej akcji udało się zebrać prawie 1815 zł.

Kaja Burdyka ma trzy latka. Mieszka w Darnowie w gminie Kościan. W marcu tego roku zaczęły się jej problemy zdrowotne. Po badaniach najpierw w kościańskim szpitalu, a później w Poznaniu okazało się, że dziewczynka ma złośliwego guza mózgu. Kaja trafiła do kliniki neurochirurgii w Warszawie, gdzie przeprowadzono operację. Niestety guza nie dało się wyciąć w całości. Po operacji Kaja ma niedowład czterokończynowy, wodogłowie, pojawiły się problemy endokrynologiczne, a także z wątrobą. Ponadto musi mieć specjalną dietę i być pod okiem rehabilitanta. Kolejne decyzje co do leczenia zapadną w lipcu. Dziewczynka musi być pod opieką wielu specjalistów i przechodzić rehabilitację. Dlatego też potrzebne jest wsparcie, by wspomóc ją w powrocie do zdrowia.

Tekst/foto EKościan.eu

Sprawdź także

Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

Policjanci z Kościana od 2021r. biorą czynny udział w projekcie Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą …