3- letnia Kaja z Kościana walczy z nowotworem

W marcu 2021 roku mała Kaja zaczęła źle się czuć. Po teleporadzie dziewczynka trafiła do szpitala w Kościanie a następnie na Oddział Dzieci Starszych Szpitala św. Józefa w Poznaniu.

Badanie CT głowy Kai wykazało guz litotorbielowaty śród i nasiogłowy oraz cechy aktywnego wodogłowia. W ciągu kilku chwil przetransportowano dziewczynkę do Kliniki Neurochirurgii IP CZD, gdzie 31 marca przeszła operację usunięcia guza. Niestety, nie udało się go wyciąć w całości.
Doszło do niedowładu czterokończynowego, wodogłowia, pojawiły się problemy endokrynologiczne a także z wątrobą. Kaja ma specjalną dietę, jest stale pod okiem rehabilitanta.
To dopiero początek walki Kai, a już potrzebne są ogromne środki finansowe na leczenie i rehabilitację dziewczynki i wyjazdy do szpitala w Warszawie.
Kaja i Jej rodzina walczą z nowotworem złośliwym który zaatakował dziewczynkę.
Mama chrzestna Kai przyszła po pomoc do Klubu Sportowego Speed Feet16, który nie czekając, ruszył z realizacją pojawiających się pomysłów, by pomóc dziecku i wraz z TGV Club Kościan zapraszają wszystkich do akcji pomocowych na rzecz Kai. Oba kluby są już po kilku rozmowach ze sponsorami, którzy za aktywność ruchową wesprą dziewczynkę. Speed Feet16 i TGV Club Kościan będą informować Was o akcjach spotrowo-rekreacyjnych, które ruszą i wspomogą Kaję i jej rodzinę w tej niezwykle trudnej walce z nowotworem, zarówno pomocą finansową jak i dodaniem otuchy.
Na ten moment kluby zapraszają do udziału w akcji, by każdy, kto ma możliwość, zrobił choć jeden kilometr dla Kai i wpłacił z tego tytułu symboliczną złotówkę na Jej konto i udostępnił swoją aktywność z hasztagiem #KajaWalcz.
Obok cierpienia dziecka nie można przejść obojętnie.
Wesprzyjcie Kaję i Jej rodzinę. Przesyłamy link do skarbonki założonej w celu zdobycia środków na leczenie:
https://www.siepomaga.pl/kaja-burdyka
Zachęcamy do wpłat!
Kaju, jesteśmy z Tobą!

Zdjęcia: archiwum prywatne

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …