Jednośladem bezpiecznie do celu

Na drogach przybywa jednośladów. Pogoda co prawda nie rozpieszcza, ale miłośników jazdy na motocyklu czy rowerze to nie odstrasza. Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze. Policjanci, także na motocyklach, będą czuwać na bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg.

Cieplejsze dni sprawiają, że na drogach przybywa miłośników jednośladów. Warto z większą uwagą obserwować zachowania innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że motocyklista, bądź rowerzysta w zderzeniu z samochodem ma marne szanse na wyjście z opresji bez urazu. Jazda na motocyklu lub rowerze dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze. Bezpieczna jazda  oznacza, że kierowca potrafi zapanować nad prowadzonym pojazdem. Zawsze sygnalizuj wyraźnie i czytelnie planowane manewry. Niespodziewane, nagłe manerwy powodują zagrożenie na drodze i moga prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, czy nawet wypadku.

Przypominamy, że motocyklista musi być wyposazony w kask (hełm ochronny). Warto rownież zaopatrzyć się w kask jeżdżąc rowerem, nie jest obowiązkowy, ale z pewnością zwiększa bezpieczeństwo cyklisty. Każdy pojazd musi być sprawny. Stan techniczny pojazdu mechanicznego, dopuszczonego do ruchu jest weryfikowany podczas okresowego badania technicznego. Cyklista musi weryfikować sam, czy jego rower może bezpiecznie poruszać się po drodze. Warto poświęcić trochę czasu na przygotwanie swojego jednośladu do sezonu i sprawdzenie czy wszystko działa jak należy.

Życie mamy tylko jedno, nie zapominajmy więc o przepisach ruchu drogowego, a tym samym o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdź także

Czad i ogień – obudź czujność!

Przypominamy, aby w okresie jesienno-zimowym wykonać przeglądy urządzeń grzewczych i wentylacyjnych w miejscu zamieszkania. Zapobiegajmy …