Bieg dla Marysi. Biegnie spora grupa osób [ZDJĘCIA]

Punktualnie o 8.00 ze śmigielskiego rynku wystartował bieg dla małej Marysi z Brenna. Do akcji Alberta Pelca przyłączyło się sporo osób.

Pomysł na bieg dla Marysi zmagającej się z SMA pojawił się przy okazji urodzin radnego powiatowego Alberta Pelca. Jako, że obchodzi on 35 urodziny, to postanowił przebiec 35 kilometrów. Za namową córki podjął też decyzję, by pobiec w stroju wróżki, ale pod warunkiem, że uda się uzbierać 1,5 tys. zł dla Marysi. Akcja tak spodobała się innym, że przed biegiem na wirtualnej skarbonce uzbierało się ponad 8,5 tys. zł. Dodatkowo anonimowy pomagacz obiecał, że wpłaci jeszcze 500 zł, jeśli w wydarzeniu udział weźmie 30 osób.

Słowo się rzekło i trzeba było się przebrać w strój wróżki. Uzbieraliśmy sporą kwotę, ale mam nadzieję, że kończąc dzień przekroczymy 10 tysięcy. Inspiratorami wydarzenia są nasze dzieci. Przez ostatni tydzień przelała się fala pozytywnej energii. To jest fajne i chcemy to kontynuować, dlatego na trasie czekają na nas inny. Anonimowy sponsor już zadeklarował, że przeleje obiecane 500 zł. Dziękuję wszystkim – mówił przed biegiem Albert Pelec.

Na starcie biegu zebrała się spora grupa osób. Byli zarówno biegacze, jak i rowerzyści, strażacy, motocykliści z grupy “Wind Wolves”, pomoc medyczna, osoby zabezpieczające bieg, a także kibicujące wyruszającym w trasę. Większość przebrana w kolorowe stroje. Bieg potrwa około 3,5 godziny, a zakończy się w Brennie.

Tekst: https://www.facebook.com/eKoscian/

Więcej zdjęć oraz film opublikujemy w jutrzejszym dniu.

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …