Akcja poboru krwi i zabawek w Śmiglu (ZDJĘCIA)

Już po raz 10 odbyła się w Śmiglu akcja poboru krwi organizowana wspólnie przez tamtejszy samorząd, grupę Wind Wolves oraz HDK PCK “Błękitna kropelka”.


Akcja poboru krwi odbyła się w śmigielskim centrum kultury. Tym razem, oprócz zbiórki tego cennego płynu i rejestracji potencjalnych dawców szpiku, zbierano także zabawki dla dzieci zmagających się z problemami onkologicznymi. Tym razem udało się zebrać 21,6 litra krwi oraz sporo zabawek i gier. Trzy osoby zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku. Krew oddało 48 osób z 56 chętnych.

Sobotnia akcja była już dziesiątą organizowaną wspólnie przez HDK PCK “Błękitna kropelka” przy Urzędzie Miasta w Suchym Lesie, Grupę Motocyklową Wind Wolves oraz śmigielski samorząd. Pierwsza odbyła się pod koniec 2018 roku. W sumie przez ten czas zebrano niemal 300 litrów krwi. – Zobaczyliśmy, że w Śmiglu te akcje są bardzo fajne. Dlatego też staramy się organizować je cztery razy w roku. Jak widać nawet mimo epidemii frekwencja dopisuje – mówi Paweł Kolosza z “Błękitnej kropelki”.

Przy okazji motocyklistów z Wind Wolves odwiedziła też zaprzyjaźniona grupa “Kruk” z Krzesin. Motocykliści wspólnie przeprowadzili akcję “Patrz w lusterka”. Wszystkim chętnym naklejali na samochody naklejki przypominające, by patrzeć w lusterka, bo motocykliści są wszędzie.

Kolejną akcję zbiórki krwi zaplanowano na wrzesień.

Foto/Tekst Piotr Pewiński

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …