Bądź bezpieczny w Święta

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z uwagi na stan epidemii, po raz kolejny będą one inne niż dotychczas. Ze względu na wprowadzone obostrzenia zalecane jest, by pozostać w domach i spędzić ten czas z najbliższymi.

Do tej pory popularną formą spędzania Świąt były także kilkudniowe wyjazdy połączone z wypoczynkiem. Tym razem jednak apelujemy, by dostosować się do obowiązujących nakazów i zakazów określonych przepisami.  

Jeżeli podejmiemy decyzję o wyjeździe pamiętajmy, by siadając za kierownicę bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo własne, pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, dokładnie zaplanujmy trasę, uwzględniając przerwy na odpoczynek. Przestrzegajmy przepisów i ograniczeń. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci będą również sprawdzali trzeźwość kierowców przez cały, świąteczny okres.

Apelujemy o rozważną jazdę – aby ten świąteczny okres był czasem wypoczynku, radości i uśmiechu, aby nie został przerwany drogową tragedią.

Przypominamy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dpouszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

– 3 kwietnia 2021 r. w godz.  od 18:00 do 22:00,

– 4 i 5 kwietnia 2021 r. w godz. od 8:00 do 22:00.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …