E-Usługi wielkopolskiej policji, portal internetowy

W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji” uruchomiona została platforma Sierżanta Pyrka. Jest to interaktywna strona internetowa dedykowana między innymi uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Na portalu pyrek.pl dzieci mogą korzystać z gier, quizów, kolorowanek, które mają charakter prewencyjny i ich celem jest szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa.

Z uwagi na nadal trwający stan epidemii, ten rodzaj kontaktu i profilaktyki jest doskonałą alternatywą z uwagi na brak możliwości prowadzenia pogadanek i spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu.

Portal pyrek.pl jest dostosowany do percepcji jego najmłodszych użytkowników, zawiera elementy rozrywkowe i ma zadanie edukować zarówno najmłodszych jak i rodziców w zakresie bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń.

Pod wskazanym adresem umieszczane będą również aktualności oraz zdjęcia z działań profilaktycznych z wykorzystaniem platformy.

Portal ma charakter prewencyjny, mający na celu szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa oraz dzięki wbudowanym funkcjom umożliwia zapisywanie się na konferencje, umawianie działań profilaktycznych, czy też wizyt policjanta w stroju Sierżanta Pyrka w placówkach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony

www.pyrek.pl

Teskt, foto: policja

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …