24 lipca, 2024
Aktualności

Informatory dla osób starszych w pociągach kolei wielkopolskiej

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, swoje działania profilaktyczne rozpoczęli w nietypowym miejscu. Tym razem swoja akcję zainicjowali w pociągach Kolei Wielkopolskich.

Liczną grupę, do której skierowane są te komunikaty stanowią osoby starsze. W dzisiejszych czasach seniorzy są szczególnie narażeni na oszustwa. Przestępcy wymyślają najróżniejsze zmyślone historie tylko po to, żeby wyłudzić pieniądze od osób w podeszłym wieku. U przestępców próżno szukać jakichkolwiek zasad moralnych, współczucia czy empatii. Liczy się dla nich tylko łatwy zarobek.

Mając na uwadze skalę zagrożenia, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, przez cały czas prowadzi działania o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym.  Ma to na celu między innymi dostarczenie jak najlepszej wiedzy o sposobach działania oszustów. Dzięki temu zwłaszcza seniorzy mogą ustrzec się przed tego rodzaju przestępstwami.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nawiązali niedawno współpracę z Kolejami Wielkopolskimi. W trosce o bezpieczeństwo seniorów przygotowany został pokaz multimedialny, ostrzegający przed oszustwami. Film jest jest już regularnie wyświetlany na ekranach urządzeń multimedialnych, w pociągach przemierzających trasy województwa wielkopolskiego.

Nie jest ważne, gdzie się znajdujemy, zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie. Rozmawiajmy na takie tematy z rodziną i znajomymi. Właśnie podczas takich towarzyskich rozmów możemy wymienić się swoją wiedzą z bliskimi.

Foto, tekst: policja