24 lipca, 2024
AktualnościKultura

Kościanianka w znanym programie telewizyjnym

Premierowy odcinek programu ,,Szansa na sukces. Opole 2021″ z legendarnym repertuarem Czesława Niemena już w najbliższą niedzielę.

W programie wystąpi pochodząca z Kościana – Julia Stolpe

Emisja programu odbędzie się w niedzielę 21.03.2021 r. o godzinie 15.15 w TVP2. Nasza redakcja razem z Panią Julią serdecznie zaprasza na emisję programu. Jest na co czekać.

A teraz kilka słów o naszej kościaniance – Julia Stolpe. Urodziła się i dorastała w Kościanie, obecnie mieszka w Poznaniu. Odwiedza często swoich rodziców oraz znajomych mieszkających w Kościanie. Solowa wokalistka, chórzystka, nauczycielka śpiewu. Posiada przygotowanie oraz doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu śpiewu muzyki, oraz w prowadzeniu zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, a także w dyrygenturze, co poparte jest wieloletnim prowadzeniem zajęć muzycznych, warsztatów muzycznych – indywidualnych i grupowych – z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Śpiewa od zawsze.

Ukończyła studia na kierunku edukacja muzyczna z pedagogiką opiekuńczo – wychowawczą. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im Czesława Niemena w Poznaniu na kierunku aktor, piosenkarz scen muzycznych. Magister teologii. Laureatka i juror ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki. Bierze udział w licznych koncertach, produkcjach muzycznych oraz w nagraniach sesyjnych


Związana z nurtem muzyki chrześcijańskiej. Od 2006 roku jest wokalistką w zespole rockowym Pinokio Brothers. Zespół koncertuje po całej Polsce. Aktualnie pracują nad trzecią płytą.

Współpracowała na gruncie muzycznym m.in. z takimi muzykami jak : Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski, Michał Garstecki, Robert Friedrich, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Viola Brzezińska, Hanna Stach, Kasia K8 Rościńska, Janusz Szrom, Marek Bałata i wielu innych.

Śpiewała w takich projektach jak: Bydgoski Chór Gospel, Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Luzem, współpracowała z Teatrem Kameralnym z Kościana, wzbogacając spektakle teatralne od strony muzycznej.

Obecnie związana z wieloma projektami muzycznymi m.in M.Band, Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Smart Big Band, Lumen oraz we wcześniej wspomnianym Pinokio Brothers.

Foto: TVP2