23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

Samochodem w słup energetyczny – mężczyzny nie udało się uratować

Dziś przed południem w Sączkowie (Powiat Wolsztyn) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego Oplem mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

Mężczyzna pomimo podjętej reanimacji zmarł. Obecna na miejscu prokurator zadecydowała o zabezpieczeniu ciała do badań sekcyjnych.
10.03.2021 r. ok.godz. 11:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Sączkowie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po dotarciu na miejsce ustalili, że kierujący Oplem Meriva 61-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, a nastepnie uderzył w słup energetyczny. Na wypadek najechała karetka transportowa z dwoma ratownikami z kościańskiego szpitala, którzy bez chwili wahania przystąpili do akcji ratunkowej osoby poszkodowanej. Po chwili do kościańskich ratowników dołączyły służby ratunkowe z powiatu wolsztyńskiego, PSP Wolsztyn, OSP Przemęt, OSP Bucz, policja oraz ZRM z Włoszakowic. Mężczyzna pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy przeprowadzili jego oględziny oraz wspólnie ze strażakami kierowali wahadłowo ruchem. Czynności nadzorowane były przez obecnych na miejscu Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki policji. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

Foto Osp Przemęt
Bartłomiej Klupś/Radio Elka.pl