23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

26 latek z powiatu kościańskiego pędził motocyklem prawie 170 km/h. Mimo znaków do zatrzymania, ten dalej łamał prawo. (FILM)

Policjanci leszczyńskiej drogówki, pełnili wczoraj, 25 lutego służbę na terenie Gminy Osieczna. Jadąc drogą wojewódzką W-432 od strony Wojnowic zauważyli motocykl, który nagminnie przekraczał prędkość nawet o 90 km/h.

Mundurowi podjęli próbę zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy, jednak mimo użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych motocyklista nie zatrzymywał się, wręcz przeciwnie, dokonywał kolejnych wykroczeń.

Jadąc za jednośladem, kierujący popełniał na oczach mundurowych kolejne wykroczenia, łamiąc trzykrotnie na odcinku kilku kilometrów, ustanowione znakami ograniczenia prędkości. Na sześćdziesiątce pędził z prędkością 148km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 88km/h. Najwyższą prędkość osiągnął na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 90km/h, tam  licznik jednośladu wskazał 164km/h.” mówi Monika Żymełka, Oficer Prasowy KMP Leszno

Policjanci wyprzedzili motocykl i dali jego kierowcy znak do zatrzymania się, ta metoda okazała się skuteczna. 26-latek z powiatu kościańskiego zatrzymał się, a z jego kasku dobiegała głośna muzyka, przez którą nie usłyszał policyjnych sygnałów.

Z zapisami kamer videorejestratora i zebraną przez policjantów dokumentacją zapozna się sąd, który zadecyduje o wymiarze kary dla kierującego.

Źródło: KMP Leszno