25 maja, 2024
Aktualności

Nowe oblicze komendy

Zakończył się długo oczekiwany remont oraz rozbudowa naszej siedziby. W centrum miasta nie straszy już budynek, którego kolor trudno nawet określić. Mieliśmy nadzieję, że będzie możliwość uroczystego otwarcia komendy po remoncie. Niestety sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że nie było takiej możliwości.

Remont i rozbudowa na który wszyscy policjanci bardzo czekali rozpoczął się wiosną  2019 r. Podczas prac rozebrano stare garaże mieszczące się na zapleczu komendy. W ich miejscu powstał nowy budynek. Pracują w nim policjanci prewencji i ruchu drogowego. Mundurowi mają do dyspozycji nareszcie nową szatnię i sanitariaty.

Istniejący budynek został ocieplony i zyskał nową elewację. To zmiany najbardziej widoczne dla osób które mijają naszą siedzibę. Wymieniono również kostkę przed komendą i rozebrano stare ogrodzenie. Wewnątrz wyremontowano ciągi komunikacyjne oraz pomieszczenia biurowe. Zyskaliśmy pomieszczenie socjalne. Poprawiły się również warunki przyjmowania interesantów, gdyż dochodzeniowcy zyskali kilka pomieszczeń biurowych.

Praca w kurzu i hałasie spowodowanym przez maszyny budowlane chyba się opłaciła, gdyż nasza komenda zupełnie zmieniła swoje oblicze. Będą się o tym mogli się przekonać wszyscy, którzy znajdą się w naszych murach. Wszystkie prace sfinansowano z budzetu Komendy Głównej Policji.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z rozbudowy i remontu.

Źródło, foto: KPP w Kościanie