Kolizja na śliskiej drodze koło Czempinia [ZDJĘCIA]

W Piotrkowicach na drodze wojewódzkiej nr 311 miała miejsce kolizja samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego. Wyglądało groźnie, ale obyło się bez obrażeń.


Kolizja miała miejsce kilka minut przed godziną 16.00. Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem marki opel, 18-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Samochód się obrócił, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy. Na koniec uderzył jeszcze w ogrodzenie. Na szczęście nie doszło do czołowego zderzenia. Ciężarówką kierował 26-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Mimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący trzeźwi, a sprawca ukarany mandatem. Warto jednak podkreślić, że stan drogi wojewódzkiej nr 311 od Czempinia do Piotrkowic, a także w Jasieniu, jest bardzo zły. Pokrywa ją warstwa ubitego prawie na lód śniegu.

Tekst Piotr Pewiński/ekościan.eu

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …