24 lipca, 2024
AktualnościPomoc

Zmarł Bernard Turski, były kościański starosta

W sobotę odszedł Bernard Turski, wieloletni radny powiatu kościańskiego, starosta kościański w latach 2014-2018. Miał 67 lat.

Bernard Turski był wieloletnim samorządowcem, radnym Rady Powiatu Kościańskiego I, II, III, IV, V i obecnej, VI kadencji. W trwającej kadencji był członkiem Zarządu Powiatu. Ponadto był radnym II i III kadencji Rady Gminy Krzywiń. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Kościańskiej, był członkiem Rady Naczelnej Unii Wielkopolan w Poznaniu oraz współzałożycielem Klubu Rotary w Kościanie.

Od lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, to właśnie z tej listy startował zawsze w wyborach samorządowych. Zaangażowany w sprawy rolników, a także w walkę o wstrzymanie budowy kopalni węgla brunatnego w Wielkopolsce.

Bernard Turski z zawodu był weterynarzem. Urodził się 28 sierpnia 1953 roku w Krotoszynie. Ukończył studia na wydziale weterynarii Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu Chorób Zakaźnych i Administracji Weterynaryjnej. Od 1978 roku pracował jako lekarz weterynarii w Krzywiniu, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Bernard Turski zmarł w sobotę, 23 stycznia po chorobie.

Tekst: Milena Waldowska/koscianiak.pl