Komendant straży pożarnej w Kościanie kończy służbę


Andrzej Ziegler, który w straży pożarnej służył od 1985 roku, a od 2005 roku był wicekomendantem Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, natomiast przez ostatni rok komendantem, z końcem stycznia przechodzi na emeryturę.

Starszy brygadier Andrzej Ziegler przez 13 lat pełnił również funkcję oficera prasowego kościańskiej komendy. To on przez wiele lat informował media, a co za tym idzie mieszkańców o wielu zdarzeniach na terenie powiatu kościańskiego.

O tym, że żegna się z komendą z dniem 29 stycznia, poinformował oficjalnie na spotkaniu podsumowującym działania kościańskiej straży pożarnej w 2020 roku. – Okres od 2 września 1985 roku do obecnych ostatnich dni mojej służby to był czas, w którym pracowałem w świetnym środowisku ze wspaniałymi ludźmi. Z moimi przełożonymi kontrakt na stanowisko komendanta podpisałem na rok i dziękuję im za to, że datę odejścia mogłem wybrać sobie sam. Ale myślę, że wszystko co się zaczyna, musi się kiedyś skończyć. Moja misja dobiega końca – mówił Andrzej Ziegler.

Nie zabrakło także podziękowań pod adresem współpracowników. – Bardzo dziękuję swojej załodze. W tak trudnym roku zrobić taki wynik i wszystkiego dopilnować, to naprawdę zasługuje na podziw. To jest bardzo fajny team, tutaj nie trzeba organizować spotkań i mówić co kto ma robić, bo oni to doskonale wiedzą. Dzięki temu mogłem poświęcić się działaniom związanym z pozyskiwaniem środków dla komendy. Ponadto miałem przekonanie, że wszelkie środki, które tutaj trafią, zostaną bardzo dobrze wykorzystane. Ogromne słowa podziękowania należą się również strażakom – ochotnikom. To są nasi partnerzy w boju. Bez nich system ratowniczy byłby bardzo kulawy – podsumowuje komendant.

Andrzej Ziegler naukę w Szkole Chorążych w Poznaniu podjął w 1985 r. W 1987 r. rozpoczął służbę jako instruktor w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Kościanie. W 1992 r. został powołany na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. W 1997 r. powołany na stanowisko Komendanta Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Po reformie samorządowej, od 1999 r. pełnił służbę w KM PSP w Lesznie. W 2005 r. powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie. Z dniem 10 lutego 2020 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie następcą Andrzeja Zieglera. O tym zdecyduje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Komendant KP PSP w Kościanie Andrzej Ziegler w towarzystwie swego zastępcy Damiana Gorwy i Tomasza Grzelczyka, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kościanie.

Tekst/foto Milena Waldowska/Kościaniak.pl

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …