15- LATEK UKRADŁ SAMOCHÓD ŻEBY POJECHAĆ NIM DO DZIEWCZYNY

15-latek ukradł samochód wart 130 tysięcy złotych. Został zatrzymany w województwie łódzkim, po przejechaniu 250 kilometrów. Teraz stanie przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek około godziny 10.30 zostaliśmy powiadomieni o kradzieży samochodu wartego ponad 130 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, do kradzieży doszło pomiędzy godziną 9.30 a 10.30, a łupem złodziei padała Toyota Rav 4, która była zaparkowana w centrum Gostynia. W krótkim czasie policjanci ustalili, że odpowiedzialny za kradzież może być 15-letni syn właścicielki samochodu. Z ustaleń wynikało, że nieletni mógł pojechać do swojej dziewczyny, która mieszka w województwie mazowieckim, a pojazd uruchomił przy pomocy zapasowego kluczyka. Natychmiast policjanci z Wydziału Kryminalnego przystąpili do ustalenia trasy przejazdu nieletniego i biorąc ją pod uwagę współpracowali z policjantami z innych jednostek. Około godziny 13.00 policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 15-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował kradzioną Toyotą. Nieletni został przesłuchany przez tamtejszych policjantów. Teraz stanie przed sądem rodzinnym, odpowie za kradzież samochodu oraz kierowanie bez uprawnień.

M. Curyk/KPP Gostyń

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …