25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Śmiertelne potrącenie na „starej piątce”. Sprawca uciekł


W nocy z 12 na 13 stycznia otrzymano zgłoszenie o leżącym na jedni nieżyjącym mężczyźnie. Na numer alarmowy zadzwonił kierowca samochodu, który najechał na ciało. Niezidentyfikowany mężczyzna został rozjechany przez ciężarówkę, która odjechała z miejsca zdarzenia

Tragiczne zdarzenie miało miejsce na obwodnicy Kościana na odcinku drogi równoległym do ul. Balcera, pomiędzy wyjazdami z ulic Wielichowskiej a Sierakowskiego. Służby zostały zaalarmowane po godzinie 1.00 o leżącym na drodze mężczyźnie. Zgłoszenia dokonał kierowca samochodu osobowego jadącego w kierunku Leszna, który najechał na zwłoki.

Jak poinformowali policjanci przybyli na miejsce, bardzo silne obrażenia ciała mężczyzny świadczą o tym, że potrącenia musiał dokonać samochód ciężarowy. Jego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kościańska policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratora mające na celu dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia. Niezwłocznie wszczęto również śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy. Ponadto trwa ustalanie tożsamości potrąconego mężczyzny, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych, przez około dwie godziny, droga była zablokowana.

Tekst Milena Waldowska/kościaniak.pl

Foto Piotr Pewiński/ ekościan.eu